Oficjalny rozpad zespołu nastąpił 10 kwietnia 1970 roku, kiedy Paul McCartney ogłosił swoje odejście. Fani jednak wiedzą, że praktycznie zespół przestał istnieć już w 1969. Wtedy bowiem John Lennon przestał działać w zespole, jednak było to skutecznie ukrywane przed opinią publiczną. Jaki był prawdziwy powód?![]() W 1970 roku Lennon zapytany o możliwość raktywacji The Beatles powiedział:“Jeśli będziemy czuli się dobrze w zespole i będziemy się cieszyć byciem The Beatles wrócimy do tego. A jeśli nie, to nie. Zawsze tak było.
W ciągu ostatnich czterech lat, za każdym wyprodukowanym albumem decydowaliśmy czy kontynuować czy nie. Za starych czasów Paul i ja dominowaliśmy i pisaliśmy większość piosenek. Teraz trzech z nas pisze równie dobre piosenki i chce równego podziału miejsca na płytach.
Obecnie problem jest taki – czy robić za każdym razem podwójny album, co zabiera sześć miesięcy z życia, czy nagrywać pojedyńczy album? Wtedy zajmuje nam to trzy lub cztery miesiące i każdy z nas zamieszcza dwie swoje piosenki. I to jest problem. Czy robić tak dalej, czy nie. Ja nie mam na to rozwiązania.”
|
Jaki jest Twój ulubiony utwór The Beatles? Może Penny Lane…
Płyty i książki o zespole oraz o jego wszystkich członkach możesz kupić na przykład tutaj
Za https://sites.google.com/site/zerombeatles/rozpad-zespolu